Olay, 20 Ağusts günü 16.00 sıralarında, Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Caddesi'nde meydana geldi. Bir iş yerinin garaj kapısında bağlı bulunan ve Türkiye'de beslenmesi yasak olan pitbul cinsi köpek Ahmet Donanmaoğlu'na saldırdı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bacağından yaralanan Donanmaoğlu, sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla Çam Sakura Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

Köpeğin sahibi olduklarını belirten Elif Y. ve Emre A. polis ekipleri tarafından polis merkezine götürüldü. Donanmaoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bakırköy ilçesi Yeşiköy Mahallesinde meydana gelen “Pitbull Saldırısı” konusu ile ilgili yürütülen çalışmalarda; olayda yaralanan A.D. isimli şahsın ısırılma sonucu ayak kısmından ağır yaralandığı ve sağlık görevlilerince kaldırıldığı hastanede tedavisinin devam ettiği belirlenmiş, köpeğin sahibi oldukları tespit edilen E.A. ile E.Y. isimli şahıslar yakalanmış, şahıslara ait köpek ise Bakırköy Belediyesi hayvan barınağına teslim edilmiştir. Konu ile ilgili yakalanan E.A. ile E.Y. isimli şahıslara “5199 Hayvanları Koruma Kanunu” gereğince 66.798 ₺ idari para cezası uygulanmış, E.A. isimli şahıs hakkında yürütülen tahkikat işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca Adli Kontrol hükümleri uygulanmıştır.