Bursa İş Dünyası Enflasyonla Mücadelede Birlik Oluyor Bursa İş Dünyası Enflasyonla Mücadelede Birlik Oluyor

Meme kanserine karşı farkındalık yaratmak için UEDAŞ ve BUİKAD iş birliğiyle hayata geçirilen Pembe Lambalar projesi, Nilüfer'de büyük ilgi gördü. Ekim ayı boyunca ana arterlerin ışıkları pembe renkte yanarak erken teşhise dikkat çekti.

Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Ekim ayı, tüm dünyada Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak kabul ediliyor. Türk Kanser Derneği'nin verilerine göre, dünyada her 8 kadından birinin yakalanma riski taşıdığı meme kanserine karşı erken teşhis hayat kurtarıyor. Bu nedenle, meme kanserinin önlenmesi ve tedavisi için toplumsal bilincin artırılması gerekiyor.

Pembe Lambalar Projesi

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, sosyal farkındalık çalışmalarıyla dikkat çekiyor. 2018 yılından beri Meme Kanseri Farkındalık Ayı çerçevesinde uygulanan Pembe Lambalar projesi, bu yıl Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) ile iş birliği içerisinde gerçekleştirildi. Proje kapsamında, Nilüfer'deki sokak lambaları pembe renkle donatılarak halkı erken teşhis konusunda bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirildi.

UEDAŞ ve BUİKAD'dan Açıklama

Proje hakkında açıklama yapan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, "Şehirde yaşayan herkesin gün içinde en çok karşılaştığı sokak lambalarıyla meme kanserinde erken tanının hayat kurtaracağı bilincini aşılamayı hedefliyoruz. Meme kanserini temsil eden sembolik pembe renkle hizmet alanımızı birleştirerek bilinçaltında kalıcı bir iz oluşturmayı önem veriyoruz. Böylesine hayati bir konuda BUİKAD'ın desteğini çok kıymetli buluyorum" dedi.

Şehirde yaşayan herkesin gün içinde en çok karşılaştığı sokak lambalarıyla meme kanserinde erken tanının hayat kurtaracağı bilincini aşılamayı hedefliyoruz. 

Toplumsal konulara hassasiyetle yaklaşmanın önemine dikkat çeken BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeyda Şençayır ise, "Böyle önemli bir konuda UEDAŞ ile paydaş olmaktan gururluyuz. Dünyada her gün 2.3 milyon kadının bu konuda bilinçlendiriliyor. Ben ve takım arkadaşlarım bu farkındalığı önemsiyoruz. Bir kişiye bile ulaşabilirsek ne mutlu bize. Yapabiliriz, yapabilirim, hisset ve harekete geç diyoruz" ifadelerini kullandı.