Davut Gürkan Sadettin Akkoyunlu'yu neden Bursa'ya çağırdı? Davut Gürkan Sadettin Akkoyunlu'yu neden Bursa'ya çağırdı?

MHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Beygirci, milletvekili adaylığı nedeniyle görevinden ayrılmak durumunda kalmıştı. Seçimlerin ardından MHP’de kongreye gidildi. Kongrede tek aday olarak çıkan Ahmet Beygirci yeniden başkan seçilerek ilçe başkanlığında yeni bir döneme başladı.  Bugün Mustafakemalpaşa Belediye Düğün Salonu’nda yapılan kongreye Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ve parti üyeleri katıldı.  401 delegenin bulunduğu MHP’de seçimin sona ermesiyle birlikte Ahmet Beygirci’nin başkanlığı kesinlik kazandı.

1-16

Ahmet Beygirci’den kongre konuşması                          

Kongrede konuşma yaparak değerlendirmelerde bulunan Beygirci’nin açıklamaları şöyle oldu.

Milliyetçi hareket partisi 14. Olağan Mustafakemalpaşa ilçe kongremize hoş geldiniz... Zamanın çok hızlı aktığını hissettiğimiz son 5 yıllık dönemde geriye baktığımızda ülkece çok zor zamanlar geçirdik. Yaşamış olduğumuz bu dönem içerisinde ülkemizi ellerinin arasına almak isteyen bazı emperyalist güçlerin yaratmış olduğu ekonomik çalkantıların vermiş olduğu zararlarla birlikte covid 19 diye adlandırılan bulaşıcı bir virüsün sebep olduğu birçok olayı ve bunlar da yetmezmiş gibi ülkemiz seller depremler gibi çok acı zamanların dışında ne yazık ki orman yangınlarıyla savaşarak geçirdi. Bu olaylarda vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

mhp-5

Bugün burada partimizin 14. Olağan kongresini gerçekleştireceğiz. Kongremiz sonrasında görev ve sorumluluk alacak arkadaşlarım şunu iyi bilmelidir ki yükümüz ve sorumluluğumuz çok ağırdır. Yönetim kurulumuza bugün bu görevi verecek olan delegelerimiz ve üyelerimize de şunları söylemek istiyorum. Güçlü bir milliyetçi hareket partisi ancak sizlerin desteği ile olacaktır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bizleri her zaman uyardığı Bizans oyunlarından uzak olmalıyız, çevremizde gerçekleştirilen dedikodulara ve fitnelere kulaklarımızı tıkamalıyız. Öz kardeşlerimize ülkücülere güvenip destek vermeliyiz ki sonuçta kazanan teşkilatımız olsun, kazanan Mustafakemalpaşa’mız olsun.

Değerli Mustafakemalpaşalı hemşerilerim görevde bulunduğumuz zaman içerisinde sorunları çözme noktasında vatandaşlarımızın umudu olduğumuzu ve her sorunlarında yanlarında olduğumuzu bu güne kadar hem muhtarlarımıza hem de hemşerilerimize sonuna kadar göstermeye çaba harcadık, elimizin erdiğince bölgemize hizmet etmeye çalıştık. Bundan sonrada vatandaşa hizmet noktasında her zaman burada olacağımızı belirtmek isterim.

Bilge liderimiz Sayın Devlet bahçeli beyin ifade ettiği gibi "Karıncaya yem olabilecek bir tohum, toprakla temas imkanı bulursa, kasırgalara kafa tutan gür bir meşe ağacı olabilir” sözüne karşılık çok şükür Mustafakemalpaşa’mızda tohumumuzu bugüne karıncalara yem etmeden toprağa ektik, kasırgalara karşı koruyarak bugüne kadar elif gibi dimdik getirdik. Artık meşe ağacımızın gölgesinde kalbinde vatan millet aşkı olan herkese yer vardır. Bizler bu zaman içerisinde Türk dünyamızın son Başbuğu rahmetli Alparslan Türkeş anlamanın, bilge liderimiz devlet Bahçeli’nin yolundan ve izinden yürüyor olmanın kıymetini bir kez daha anlamış bulunuyoruz. Kucaklaşmanın ve bütünleşmenin zamanı gelmiştir. Bu bütünleşme yarım asırlık davamızı birlik ve beraberlik içinde geleceğe daha güçlü bir şekilde taşıyacaktır.

mhp-3

Sözlerime burada son verirken tüm misafirlerimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, kongremizin Mustafakemalpaşa’mıza Bursa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını cenabı Allah’tan niyaz ederim. Ne mutlu türküm diyene.