Anadolu Mahallesi'nde bulunan 11 katlı bir binanın 5. katında oturan Özdemir ailesinin evinde saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. Yangının mutfakta unutulan yemekten kaynaklandığı öğrenildi. Alevler kısa sürede tüm eve yayılırken, evde bulunan Özdemir ailesi kendilerini dışarı attı.

Balkonda mahsur kaldılar

Yangının fark edilmesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Ekipler yangına müdahale ederken, binanın 4. katında oturan Karaca ailesi ise koridorda oluşan yoğun dumandan dolayı balkona çıktı. Balkonda mahsur kalan aile, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bursa'da 39 Suç Kaydı Olan Zanlı Gece Kartalları'nın Pençesinde Bursa'da 39 Suç Kaydı Olan Zanlı Gece Kartalları'nın Pençesinde

Sepetle kurtarıldılar

İtfaiye ekipleri, balkonda bekleyen Karaca ailesini sepet yardımıyla tahliye etmeye başladı. Aralarında 3 yaşındaki Eylül ve 5 yaşındaki Burak isimli çocukların da bulunduğu 5 kişilik aile, sepetle birer birer aşağı indirildi. Aile üyelerinden bazıları dumandan etkilendiği için ambulansta tedavi edildi.

"Çok korktuk"

Ambulansta tedavi gören Karaca ailesinin babaannesi Fatma Karaca, yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Karaca, "Evde oturuyorduk, birden bire duman kokusu geldi. Koridora çıktık, her yer duman içindeydi. Balkona kaçtık, itfaiyeyi aradık. Çok korktuk, Allah'tan kurtulduk" dedi.

"Yangını söndürdük"

Olay yerinde çalışmalarını sürdüren itfaiye ekiplerinden bir yetkili ise yangının kontrol altına alındığını söyledi. Yetkili, "Yangın mutfakta başlamış, tüm eve yayılmış. Biz geldiğimizde balkonda bir aile vardı, onları sepetle kurtardık. Yangını söndürdük, soğutma çalışması yapıyoruz" diye konuştu.

bursa (2)

Soruşturma başlatıldı

Polis ekipleri ise yangınla ilgili soruşturma başlattı. Yangının çıkış nedeninin kesin olarak belirlenmesi için çalışma yaptıklarını belirten polis yetkilisi, "Yangının mutfakta unutulan yemekten kaynaklandığı ihtimali üzerinde duruyoruz. Kesin sonucu olay yeri inceleme raporu belirleyecek" dedi.