Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın enflasyonla mücadele çağrısına destek vererek, 55 bin üyesini fiyatlarını sabitlemeye veya indirmeye davet etti. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, enflasyonun Türkiye ekonomisinin önündeki en büyük engel olduğunu belirterek, Bursa iş dünyasının birlik ve dayanışma içinde hareket edeceğine inandığını söyledi.

 Bursa'da Ücretsiz Ulaşım Kararı İle İlgili Başkan Aktaş'tan Açıklama  Bursa'da Ücretsiz Ulaşım Kararı İle İlgili Başkan Aktaş'tan Açıklama

Enflasyonla Mücadele Çağrısı Nedir?

Enflasyonla mücadele çağrısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Ekim 2023 tarihinde yaptığı bir konuşmada, enflasyonun yüksek seyretmesi nedeniyle tüm sektörleri fiyatlarını düşürmeye veya artırmamaya çağırdığı bir kampanyadır. Erdoğan, "Enflasyonla mücadelede başarıya ulaşmak için hep birlikte hareket etmeliyiz. Bu konuda özellikle zincir marketlerden indirim yapmalarını bekliyoruz. Bu indirimlerin tüm sektörlere yayılmasını istiyoruz. Bu bir milli seferberliktir. Bu seferberliğe katılan herkes kazanacaktır." dedi.

Bursa İş Dünyası Nasıl Destek Veriyor?

Bursa iş dünyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına olumlu yanıt vererek, enflasyonla mücadeleye destek oluyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 55 bin üyesini, en az yıl sonuna kadar fiyatlarını artırmamaya, imkânı olanları da fiyatlarında indirim yapmaya davet etti. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yaptığı açıklamada, "Bursa iş dünyasının her zorlukta olduğu gibi enflasyonla mücadelede de birlik ve dayanışma içinde hareket edeceğine yürekten inanıyorum. Bu kapsamda 55 bin üyemizi, enflasyonu tek haneli rakamlara indirmek için harekete geçmeye davet ediyorum. Üretim bandının ilk aşamasından nihai tüketiciye kadar, tedarik zincirinin her halkasında bulunan firmalarımızın da katkısıyla Türkiye’yi yüksek enflasyon, yüksek faiz kıskacından hep birlikte çıkaracak, Türkiye Yüzyılı hedeflerimize hep birlikte ulaşacağız." dedi.